Πραγματοποιήθηκε η τουριστική έκθεση “TTG TRAVEL EXPERIENCE”, στο Ρίμινι της Ιταλίας από τις 10 έως τις 12 Οκτωβρίου 2018, στην οποία συμμετείχε με δικό της περίπτερο η Περιφερειακή Ένωση Δήμων Ιονίων Νήσων (Π.Ε.Δ.Ι.Ν), η οποία εκπροσωπήθηκε από τον Διευθυντή αυτής κ. Ανδρέα Ζαπάντη.
Η Περιφέρεια Ιονίων Νήσων (Π.Ι.Ν) εκπροσωπήθηκε από τον Αντιπεριφερειάρχη Τουρισμού & Νησιωτικής Πολιτικής κ Σπύρο Γαλιατσάτο. Η συμμετοχή φορέων και επιχειρηματιών από τα Ιόνια Νησιά ήταν δυναμική, όπως ο Πρόεδρος της Ένωσης ξενοδόχων Κεφαλονιάς και Ιθάκης κ. Γεράσιμος Τιμοθεάτος και τουριστικοί πράκτορες από την Κέρκυρα, τη Ζάκυνθο και την Κεφαλονιά.
Περισσότερες πληροφορίες & φωτογραφίες, στο επί του θέματος δελτίο τύπου.
{ εκ του ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ }